Lise ve üniversite mezunları için kariyer olanakları var mı?

WALTER GROUP mesleğe yeni başlayanlara bir şans verir.

 

Ekonomi veya dil ağırlıklı liselerden, yüksekokullardan veya üniversitelerden mezunlara organizasyonumuza doğrudan dahil olma olanağı sunuyoruz. Mesleki deneyim ve branş ilgileri zorunlu değildir.

 

"Train the Winner" eğitim programımız kapsamında mevcut göreve yönelik yoğun bir eğitim alırsınız..

 

Teknik ve sosyal yetkinliğinizi destekleriz, koçluk yaparız ve size gelişiminde eşlik ederiz. WALTER GROUP kesintisiz ve devamlı gelişiyor. Siz de birlikte gelişin!

Profesyoneller için kariyer olanakları var mı?

Yeni çalışanlarımız eğitim programımız kapsamında hem teorik hem de pratik olarak kapsamlı eğitim aldıklarından operasyonel çalışmaya başlangıç için mesleki deneyim ve branş bilgileri genellikle zorunlu değildir.

 

Ancak bazen örneğin bilişim, hukuk departmanımızda veya satışta gerekli deneyimleri ve ön bilgileri çok dikkate aldığımız ve genç profesyonellere cazip kariyer olanakları sunabildiğimiz durumlar ortaya çıkmaktadır.

 

"Açık konumlar" sayfamızda belirtilen konumlara bir göz atın.

LKW WALTER stajyer eğitir mi?

Şirketimizde bir süre öğrenim görmeyi gerektiren nakliye asistanı veya ofis asistanı meslekleri öğrenilemez. Mesleki eğitim veren liselerin, meslek yüksek okullarının veya üniversitelerin mezunlarına, uzmanlık alanı eğitiminin pratik ve teorik olarak kazandırıldığı "kazananı eğit" eğitim programımızı sunuyoruz.

Başvuru süreci nasıl işliyor?

Her online ilanda, online iş başvuru formuna sizi götürecek bir link bulursunuz. Bu formu doldurmanızı ve ek belgelerle göndermenizi rica ederiz.

 

Hemen size ulaşan onay e-postası başvurunuzun alındığının teminatını verir. 14 gün içerisinde mutlaka iş başvurusu yöneticiliğimizden başvurunuzun sonucu hakkında bir geri bildirim mesajı alırsınız.

 

İşe alma sürecinin işleyişi: Telefon veya Skype üzerinden yapılan ilk tanışma görüşmesinin ardından personel alma görevlisi tarafından bir görüşme gerçekleştirilir. Özel konumlarda teknik bölüm yöneticisi ile ikinci bir görüşme olasıdır. Anlaşmaya göre seyahat ücretlerinizi karşılarız.

 

Başvurunuzun sonucu hakkında e-posta veya telefonla bilgilendirilirsiniz. Başvurunuzun durumu hakkındaki sorularınız için başvuru yöneticiliğimiz her zaman memnuniyetle hizmetinizdedir. Link: Personel iletişimi

Nasıl iş müracaatında bulunabilirim?

İlanlar kısmındaki online iş müracaat formları üzerinden yapılacak iş müracaatlarını tercih ediyoruz
Açık kadrolar

 

En fazla 5 dosya ekleme imkanına sahipsiniz. Özgeçmişiniz, motivasyon mektubunuz ve en önemli sertifikalarınız bunların arasında yer almalıdır. Bize yazılı olarak posta ile veya e-posta yoluyla iş müracaatında bulunabilirsiniz.

Seyahat giderlerim karşılanır mı?

İş müracaatı sürecinin ilk aşamasını (telefon veya Skype mülakatı) başarı ile tamamladığınızda, masrafları tarafımızdan karşılanmak üzere sizi Wiener Neudorf veya Kufstein'a şahsi bir görüşmeye davet ederiz.

Bir çalışma iznine ihtiyacım var mı?

Avrupa Ekonomik Bölgesi vatandaşlarının çalışma iznine ihtiyacı yoktur. Üçüncü dünya ülkelerinin vatandaşları için bir çalışma izni ve oturma izni gereklidir. Bu süreçte size destek sunuyoruz.

Konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere Avusturya iş piyasası servisinde (AMS) ulaşabilirsiniz - www.ams.at

Hangi özel mesleki bilgilere ihtiyacım var? (Eğitim, okul eğitimi)

İş ilanlarımız ilk planda mesleki eğitim veren liselerin, meslek akademilerinin, meslek yüksek okulların ve üniversitelerin mezunlarına yöneliktir. Lojistik veya nakliye ön bilgisi mutlaka zorunlu değildir. "Kazananı eğit" eğitim programımızda mesleki yetiyi kazandırıyoruz.

Almanca dil seviyem hangi düzeyde olmalı?

Almanca bizim ana dilimizdir. Eğitiminiz sırasında ve iç iletişiminizde tüm çalışanlarla iyi bir diyalog kurabilmeniz için en azından B1, ideal olarak B2 Almanca dil seviyesi koşulunu (Avrupa ortak dil kriterlerine göre) getiriyoruz.

Yabancı dil bilgileri ne kadar iyi olmalı?

Müşterilerimizle ve iş ortaklarımızla kendi ana dillerinde konuşuyoruz. Burada amaca yönelik bir iletişim sağlamak için yabancı dil bilginiz Avrupa ortak dil kriterlerine göre B1, ideal olarak B2 düzeyinde (bakalorya seviyesi) olmalıdır.

Eğitim programı ne zaman başlıyor?

Sabit bir başlangıç tarihi yoktur. Bireysel olarak size yönelik eğitim programı her zaman başlatılabilir. Eğitim programı, uygulama alanınıza göre esaslı bir temel eğitime ve derinleştirilmiş özel eğitime ayrılır.

Stajyer olarak süresiz iş akdi alma ihtimalim ne kadar yüksektir?

Eğitim programı, uzmanlık alanı eğitiminin yanında karşılıklı tanışmayı sağlar, ancak iş müracaatında bulunanların ayrıca seçilmesine yönelik değildir. Geleneksel bir aile şirketi olarak uzun vadeli ortak çalışmaya önem veriyoruz.

TIR şoförlerini de işe alıyor musunuz?

LKW WALTER kendine ait taşıt filosu olmayan bir taşıma organizasyonudur. Karayolu taşımacılığının planlanması, organizasyonu ve yönetilmesi görevimizdir. Taşıma görevini taşıma ortaklarımız üstlenmektedir. Bu nedenle LKW WALTER'de sadece ticari personel istihdam ediyoruz.

Çalışma süreleri nasıl?

Yasal düzenlemeler nedeniyle haftada 40 saat çalışıyoruz. Günlük işbaşı saat 8'dedir. Hafta sonları boş zamanın tadını çıkarıyoruz.

LKW WALTER'de bir kıyafet yönetmeliği var mı?

İyi bakımlı ve profesyonel görünüme önem veriyoruz. Boş zamanınızda boş zaman kıyafeti ve büroda iş kıyafeti!

Bir firma dairesini nasıl alabilirim?

Size ev arayışınızda memnuniyetle destek veririz. Doğrudan ve kolayca girebileceğiniz geçici evinizin bulunduğu bölgedeki güvenilir ev sahipleri ve konut kooperatifleri ile işbirliği yapıyoruz.

İş yerime nasıl gelebilirim?

Viyana ve Wiener Neudorf arasında çalışanlarımıza ücretsiz servis sunuyoruz. Kufstein'daki şirketimiz oldukça merkezi bir konumdadır ve mükemmel bir şekilde toplu taşıma ağına (otobüs ve raylı sistem) bağlıdır. Otomobil sürücülerimiz ücretsiz otoparklardan yararlanır.

LKW WALTER refahım için ne tür çalışmalar yapıyor?

Çalışma dengelemeyi gerektirir - Dengeli bir iş-yaşam dengesi bizim için önemlidir. Bu nedenle plaj voleybolu, futbol, yürüyüş, kayak, tenis ve spinning gibi spor etkinliklerini destekliyoruz. Sağlık önceliklidir! Bununla birlikte sigara içilmeyen bürolar, düşük ışınlı TFT monitörleri, modern bir havalandırma tertibatı, geniş kapsamlı dinlenme alanları (okuma odası, kahve köşesi, WALTER Park), şirket içerisinde aşı hizmetleri sunan bir doktor ve daha bir çok şey buna yardımcı olmaktadır. Biz büyük bir aileyiz. İyi bir iş ortamı, ekip ruhu ve BİZ duygusu, en önemli dileğimizdir.

LKW WALTER kime aittir?

LKW WALTER bir aile şirketidir ve üçüncü nesilde hala kurucu aile tarafından yönetilir. Hisse senetlerinin %100'ü aileye aittir. Bu sayede dış yatırımcılardan bağımsız olarak onlarca yıldan beri işimizde başarılıyız.

Neden LKW WALTER böyle iyi bir itibara sahiptir?

LKW WALTER spekülatif alım satımlara katılmaz veya riskli firmaları devralmaz. Ortaklarımızla birlikte sağlıklı - adım adım - büyüyoruz ve önceden parayı kazanmadıkça harcama yapmıyoruz! Bu sayede tanınmış kredi kayıt bürolarında ve "Avusturya'nın lider şirketleri" ödülünde üst sıralara ulaşırız ve çalışanlarımıza güçlü finansa sahip bir şirket güvencesi sunarız.

LKW WALTER iş güvencesini nasıl sağlar?

"Nakliyenin her zaman geleceği vardır" - Bunun sizin için anlamı, gelecek vizyonuna sahip bir görevdir. Taşımacılık işinde uzmanlaşmamız, dengeli müşteri yapımiz - küçük, orta ve uluslararasi şirketlerle - ve müşterilerimizin çeşitli branşlara dağılımı sayesinde ekonomik dalgalanmalardan büyük ölçüde bağımsızız. Bu durum şirkete güven verip, sürdürülebilir bir başarı temin etmektedir.

"Avusturya'nın lider şirketleri" ödülü nedir?

"Avusturya'nın lider şirketleri" ödülü, Avusturya'nın en prestijli yıllık ekonomi gazetesi "Wirtschaftsblatt" tarafından, PricewaterhouseCoopers ve 1870 kredi bürosu ile işbirliği içerisinde verilir. Objektif ve kapsamlı bir kod numarası sistemi "Austria's Leading Company" seçimi için bir temeldir. İtibara ve sürdürülebilir ekonomik yönetime önem verilir. Bu değerler WALTER GROUP'un tüm şirketlerinde önceliklidir.

LKW WALTER'in hangi ülkelerde alt şubeleri vardır?

Şubelerimiz, Viyana'nın güneyinde yer alan Wiener Neudorf merkezidir ve Tirol'da Kufstein'daki şirketimizdir. Buradan 40'tan fazla ülkeden çalışanlarımız, Avrupa, Rusya'dan ve Rusya'ya, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki pazarlarımızı işletiyor.

LKW WALTER neden sürekli yeni çalışanlar arıyor?

Girişimci çalışanlarımızın başarılı istihdamı, WALTER GROUP'un sürekli büyümesini mümkün kılmaktadır.

 

LKW WALTER - Gelişim ve perspektifler

^ - Top

Bu web sitesi, size en iyi kullanım deneyimini sağlayabilmek için cookieler kullanmaktadır. Bu web sitesini kullanarak, cookielerin kaydedilmesini onaylıyorsunuz. Daha ayrıntılı bilgi için: Kullanım koşulları